Pogoda ZakopaneTempreratura: 7 °C
Ciśnienie: 891 hPa
Wiatr: 3 m/s

EkoRower w Zakopanem


Partnerzy

Polecamy

  • System reklamy Test

Info praktyczne / Na Rowerach

Wycieczki Rowerowe w Zakopanem

Serdecznie zachęcamy do udziału w wycieczkach rowerowych na terenie Zakopanego i okolic organizowanych przez nasze biuro! Oferta jest bogata w różne trasy, dostosowana do możliwości fizycznych uczestników i ich wymagań. Preferujemy wyjazdy w niewielkich grupach, gdzie zawsze towarzyszy przewodnik (miłośnik gór i rowerów). Ceny są uwarunkowane od ilości osób. W standardzie na zakończenie wycieczki organizujemy grilla lub ognisko z pieczeniem kiełbasek, opowieściami o Podhalu. Naszym plusem jest fakt, że to my dostosujemy się do turysty! Zapraszamy!

W celu omówienia szczegółów prosimy o kontakt telefoniczny lub osobisty:

N.E.W.S. Travel - ZakopaneFree

 +48 534 113 192

Proponowane przez nas trasy rowerowe

TASA NR 1
Zakopane – Kościelisko – Siwa Polana – Polana Huciska – Polana Chochołowska – Siwa Polana – wylot Doliny Lejowej – Kiry – wylot Doliny Małej Łąki – Zakopane
Długość:ok. 34 km– wersja podstawowa;  Trudność: łatwa;
Wjechać z całą rodziną na rowerach w głąb Tatr bez ogromnego wysiłku, bez dużych trudności technicznych to założenie tej trasy.
Najpiękniejszy i najciekawszy jej fragment to przejazd Doliną Chochołowską. Trasa podstawowa dla rodziny średnio wysportowanej zakłada zrobienie całej trasy na rowerach. Wyjazd z Zakopanego spod wypożyczalni rowerów.  Trasa atrakcyjna krajoznawczo. Mijane po drodze miejsca są perełkami Podhala. Kościelisko – jedna z najbardziej uroczych miejscowości w tym rejonie.

TASA NR 2
Zakopane – Gubałówka – Pałkówka – Słodyczki – Dzianisz – Zagrody – Kojsówka – Płazówka – Roztoki – Kościelisko – Zakopane
Długość:ok. 25 km– wersja podstawowa;  Trudność: łatwa ;
Niezwykła polana zachodniej części Pasma Gubałowskiego , zawieszona wysoko nad doliną Czarnego Dunajca, daje poczucie przestrzeni. Pozwala głęboko zaczerpnąć powietrza. Zachwyca oryginalny, jakby z ukosa, widok na Tatry Zachodnie łącznie z Giewontem. Kilka tradycyjnych góralskich zagród dodatkowo buduje klimat tego miejsca. Największą ozdobą przysiółka i całej polany jest miniaturowy drewniany kościółek św. Anny z 1891r.

TASA NR 3 (Ząb – najwyżej położona miejscowość w Polsce)
Zakopane – Gubałówka – Nowe Bystre – Ząb – Suche – Poronin – Zakopane
Długość:ok. 25 km– wersja podstawowa;  Trudność: trudna;
Trasa biegnie przez Kościelisko, Salamandrę, Pasmem Gubałówki z pięknym widokiem na panoramę Tatr z możliwością zatrzymania się i podziwiania widoku.  Zjazd do Nowego Bystrego i podjazd do Zębu – najwyżej położonej miejscowości w Polsce. Z piękną drewnianą zabudową.  Trasa jest dla ambitnych z kilkoma podjazdami i zjazdami. Na koniec wycieczki ognisko z kiełbaskami i poczęstunkiem.
Jest również możliwość wyjechania wyciągiem na Harendę i luźnym tempem przejazd  Pasmem Gubałówki:)

TASA NR 4 (Szlak Papieski ne rowerze)
Zakopane – Gubałówka – Bustryk – Ząb – Maruszyna – Ludźmierz – Nowy Targ
Długość:ok. 25 km– wersja podstawowa w jedną stronę;  Trudność: trudna; 
                ok. 30 km – wersja z Nowym Targiem i najlepszymi lodami w krajuJmożliwość powrotu rowerami lub busem.
Z Zakopanego do Ludźmierza, oznaczony tablicami przez górali na pamiątkę przejazdu Ojca Świętego 7 czerwca 1997 r. atrakcyjną widokowo trasą z Krzeptówek przez Kościelisko – Salamandrę – Gubałówkę – Ząb – Bustryk – Sierockie – Bańską Wyżną i Niżną – Maruszynę. Corocznie w pierwszą sobotę czerwca podąża tym szlakiem pielgrzymka piesza, żegnana o godz. 8.00 rano przy sanktuarium na Krzeptówkach. Kończy się w Ludźmierzu uroczystą Mszą św. przy ołtarzu polowym.

TASA NR 5 (Szlak Oscypka ne rowerze)
Kuźnice – Bacówka Pod Reglami  – Polana Chochołowska – Zakopane
Długość:ok. 40 km– wersja podstawowa w jedną stronę;  Trudność: trudna;           
Oscypek stał się sztandarowym polskim produktem. Unijny certyfikat chroni jego nazwę, kształt, procedurę wytwarzania i skład, z którego będzie "pucony". Osiem lat starań rozpoczętych przez Związek Hodowców Owiec i Kóz, Związek Podhalan, powiaty: tatrzański, nowotarski i żywiecki – wreszcie przyniosło sukces ! Podczas wycieczki degustacja oscypka, bundzu, żętycy.

TASA NR 6 (Spisz i Jezioro Czorsztyńskie)
Zakopane – Trybsz – Zakopane (transport busem)
Trybsz – Łapsze Wyżne – Łapsze Niżne - Niedzica – Falsztyn – Frydman – Dębno – Krempachy - Trybsz

Długość:ok. 50 km– wersja podstawowa w jedną stronę;  Trudność: łatwa;
Okolice Jeziora Czorsztyńskiego to malownicza okolica. Podczas tej wycieczki zapewniamy transport z Zakopanego do Trybszu, gdzie spod perełki podhalańskiego rokoka wyruszymy w trasę. Na trasie możliwość zwiedzenia zamku i zapory w Niedzicy. Dalej podążając dwoma szlakami (Gotyckim i Architektury Drewnianej) zobaczymy kościół w Dębnie i przez Krempachy (podziemne piwnice) wrócimy do Trybszu. Trasa prosta i przyjemna – dostosowana dla każdego.

TASA NR 7 (Śladami Tour de Pologne)
Zakopane – Poronin – Bukowina Tatrzańska – Gliczarów Górny – Poronin - Zakopane
Długość:ok. 30 km– wersja podstawowa w jedną stronę;  Trudność: trudna(ale przyjemna)
Cały sens tej trasy to podjazd do Gliczarowa Górnego i zjazd nim. Po drodzę ciekawe miejsca i piękne widoki! Przydrożne kapliczki, kościółki no i panorama Tatr:)  To dla tych żądnych przygód i wiatru we włosach;) Możliwość zatrzymania się w Bukowinie na termach.

TASA NR 8 (Szlakiem Koziołka Matołka)
Zakopane – Cyrhla – Małe Ciche – Murzasichle – Antałówka – Bachledzki Wierch - Zakopane
Długość:ok. 25 km– wersja podstawowa w jedną stronę;  Trudność: łatwa;
Trasa ta to kwintesencja tego regionu. Piękne widoki, drewniana kapliczka na Jaszczurówce, trasa prowadząca przez lasy, pola, piękna panorama Tatra z Górnej stacji wyciągu narciarskiego w Małym Cichym. Dalej przejazd przez Murzasichle i dalej przez Antałówkę i zjazd do Zakopanego.

TASA NR 9 (Przełomem Dunajca)
Zakopane – Krościenko nad Dunajcem - Zakopane (transport busem)
Krościenko – Sromowce Wyżne – Sromowce Niżne – Czerwony Klasztor – Niedzica – Sromowce Wyżne

Długość:ok. 50 km Trudność:  średnio trudna;
Krościenko nad Dunajcem i okolice Jeziora Czorsztyńskiego to świetne miejsce do jazdy rowerowej. Ścieżki rowerowe w tej okolicy pozwolą nam na dotarcie do Czerwonego Klasztoru na Słowacji niebywale atrakcyjną trasą. Na koniec przejażdżki podjedziemy na Zamek w Niedzicy, gdzie wspólnie z przewodnikiem będzie można go podziwiać. Jest mozliwość połączenia wycieczki rowerowej z pontonowym spływem Przełomem Dunajca. W tej ofercie zagwarantowany jest transport z Zakopanego do Kroscienka i z powrotem.

TASA NR 10 (Dookoła Tatr) – 3 dni
Zakopane – Łysa Polana – Żdar – Vysoke Tatry – Liptowski Mikulasz – Zuberec – Sucha Hora - Zakopane
Długość:ok. 190 km Trudność:  trudna;  Czas trwania: 3 dni           
3 dni niezapomnianej przygody – każdy rowerzysta marzy o przejechaniu tej trasy! Są na niej piękne widoki, dobre podjazdy i jeszcze lepsze zjazdy! Dwa noclegi w pensjonatach w miejscach gdzie już nogi odmówią posłuszeństwa;) Trasa tylko dla tych z dobrą kondycją i objeżdżonych na rowerze! Możliwość przygotowania programu z elementami survibalu, spania pod namiotem, gotowania na ognisku itd...

 

Wszystkie wycieczki można również odbyć na EkoRowerach:
 


Copyright 2010-2016