Pogoda ZakopaneTempreratura: 7 °C
Ciśnienie: 891 hPa
Wiatr: 3 m/s

EkoRower w Zakopanem


Partnerzy

Polecamy

  • System reklamy Test

Wydarzenia / Aktualności

Poznajemy Swoją Małą Ojczyznę na Rowerze

Stowarzyszenie Travelling Inspiration zaprasza do udziału w darmowych wycieczkach rowerowych organizowanych dla dzieci i młodzieży z Zakopanego. Projekt współfinansowany jest ze środków Urzędu Miasta w Zakopanem. Wycieczki organizowane są w okresie wakacyjnym od 12.07 - 30.08.2012 w trzech grupach wiekowych 10-12; 13-15 i 16-17 lat.

Poznajemy Swoją Małą Ojczyznę na Rowerze.

Wycieczki odbywają się w terminach:
dzieci 10-12 lat: 12.07/17.07/19.07/24.07/26.07

dzieci 13-15 lat: 31.07/02.08/07.08/09.08/14.08

młodzież 16-17 lat: 16.08/21.08/23.08/28.08/30.08

Wycieczki rozpoczynają się spotkaniem przy Oczku Wodnym na Krupówkach we wtorki i czwartki o godzinie 10.00 i trwają do 18.00 i zakończone są ogniskiem z kiełbaskami.

ORGANIZATOR PODCZAS WYCIECZKI GWARANTUJE:
Rower, drugie śniadanie, a na zakończenie wycieczki ognisko z kiełbaskami.

NA KAŻDĄ WYCIECZKĘ DZIECKO MUSI MIEĆ PODPISANĄ PRZEZ RODZICA LUB OPIEKUNA ZGODĘ NA UDZIAŁ W WYCIECZCE WRAZ Z DANYMI KONTAKTOWYMI RODZICÓW.

Projekt jest współfinansowany ze środków Urzędu Miasta w Zakopanem.

Organizator:
Stowarzyszenie Travelling Inspiration

Kontakt:
Marcin –
Jola – 507 055 076


Grupa POPATRZ - Wystawa 100%

Podhalańscy artyści i projektanci zapraszają na wystawę 100 %. Wernisaż odbędzie się  10 marca
(sobota) 2012 roku o godz. 16.30 w Leszczynach (10 km od Zakopanego). Wydarzenie to jest nadzwyczajną  i  jedyną w swoim rodzaju sytuacją,  w której poszczególne przejawy kreatywności artystycznej  łączą się w całość: krajobraz, architektura, formy użytkowe, rzeźba, malarstwo, fotografia, muzyka, performance i film. Podczas  wernisażu będą miały miejsce dodatkowe działania o charakterze efemerycznym.

Będzie to wydarzenie rzadko spotykane w środowisku artystycznym, w którym  łączy się sztuka z designem, architektura z krajobrazem, ludzie z przestrzenią. To sytuacja , kiedy kultura i sztuka wychodzą  z ram miejskich , wkraczając w zabudowę wiejską i otwartą przestrzeń. Przestrzeń,  w której pora dnia i roku , odgrywają  szczególną rolę w życiu ludzi i przyrody.

Wystawa „100%” oparta jest na tożsamości regionalnej, poprzez myśl, kulturę, tradycję i krajobraz górski. To nie tylko prezentacja prac konkretnego kierunku w sztuce czy w projektowaniu , lecz  stan rzeczy, w którym działania poszczególnych twórców z grupy POPATRZ składają się na pewne dzieło całościowe. Prezentowane prace są dedykowane, wpisane w konkretny kontekst. Są to działania podjęte ZARÓWNO w przestrzeni , JAK i dla przestrzeni, w ujęciu czasu, czyli  konfrontacja przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Wystawa „100%” czynna do  12.04.2012

Po umówieniu telefonicznym

Tel.: 604 936 150

Miejsce wystawy 100%

Leszczyny, budynek oznaczony logo „popatrz”

GPS:      N 49°22’4.08”

                E 19°58’3.14”

Na wystawie swoje dzieła prezentować będą: pomysłodawca i autor projektu Sandro Truchan a także  Aleksandra Baczyńska, Magdalena Ciszewska – Rząsa, Izabela Chamczyk, Zuzanna Dembiec, Szymon Hornowski, Jarosław Hulbój ,Sławomir Kardaś, Marcin Kin, Elżbieta Krzemińska – Owczarz, Leszek Nagrabecki, Marcin Rząsa, Jerzy Sarkowicz, Anna Schumacher, Przemysław Wańczyk, Jan Wierzejski.

Kurator:  Nina Sylka

Więcej informacji www.popatrz.art.pl

Grupa POPATRZ ( www.popatrz.art.pl)  promuje szeroko rozumianą kulturę wizualną w kontekście miejsca oraz wskazuje na możliwości wypracowywania form efektywnej współpracy pomiędzy twórcami różnych specjalności w ramach jednego projektu. Wystawy przez nich dotychczas zrealizowane ( “Materia Rzeczy”, “Radio Zakopane”, “Tiszert”, “Pośtyry” )miały pokazać wartość  designu jako twórczej działalności transformującej rzeczywistość.

zobacz więcej >

Red Bull Zjazd na Krechę 2012 Eliminacje 25.02 - Polana Szymoszkowa

Już w najbliższą sobotę na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem odbędą się ostatnie eliminacje do Zjazdu na Krechę. W finale będzie rywalizowało 300 amatorów zawrotnych prędkości. Wygra ten, kto pojawi się na mecie jako pierwszy.
 
Wyścig w Zakopanem to ostatnia szansa na wejście do finału. Rywalizacja na Polanie Szymoszkowej wyłoni blisko 200 zawodników, którzy wywalczą gwarantowany udział w finale. Dwie edycje eliminacji odbyły się już w Krynicy-Zdroju i Szczyrku.

Finał kolejnej edycji kultowych zawodów zrzeszających miłośników sportów zimowych odbędzie się w najbliższą niedzielę 26 lutego w Tatrzańskiej Łomnicy.
Zawody Red Bull Zjazd na Krechę cieszą się olbrzymią popularnością zarówno wśród narciarzy i snowboardzistów obojga płci.  Masowy zjazd jest obecny również w kalendarzu startów czołowych reprezentantów Polski w sportach zimowych m. in.: Wojtka Szczepanika, Michała Kłusaka, Stanisława Karpiela, Wojtka Pawlusiaka, czy Marcina Bociana. W ubiegłym roku zwycięzca – Michał Kłusak pokonał trasę finałową w Tatrzańskiej Łomnicy w niecałe trzy minuty. Wkrótce przekonamy się, czy w tym roku ten wynik zostanie poprawiony!
 
Wśród uczestników startujących w Red Bull Zjazd na Krechę pojawią się również aktorzy, muzycy oraz zawodnicy sportów motorowych. W zwartych szeregach na linii startu będzie można zobaczyć Piotra Zelta, Wojtka „Łozo” Łozowskiego, czy motocyklistów znanych z Rajdu Dakar - Jakuba Przygońskiego, Marka Dąbrowskiego i Jacka Czachora.
 
W zjeździe finałowym weźmie udział maksymalnie 300 osób - z najlepszymi czasami w swoich kategoriach uzyskanymi podczas trzech sesji kwalifikacyjnych. W ramach zawodów, zostaną nagrodzeni: zwycięzca zjazdu finałowego w klasyfikacji generalnej (bez względu na kategorię i płeć) oraz zawodnicy, którzy osiągną najlepszy wynik w czterech kategoriach: najlepszy narciarz, najlepsza narciarka, najlepszy snowboardzista, najlepsza snowboardzistka. Na zwycięzców czekają wartościowe nagrody rzeczowe od firm Head, Dakine, GoPro oraz Red Bull MOBILE o wartości blisko 30 000 zł.
 
PROGRAM RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ 2012

ELIMINACJE: 25 LUTEGO – ZAKOPANE, POLANA SZYMOSZKOWA
Rejestracja zawodników – w godz. 12.00-16.30
Potwierdzenia zgłoszeń internetowych – w godz. 12.00-14.00
Start zawodów o godzinie 18.30
 
FINAŁ RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ:
26 lutego – Tatrzańska Łomnica, Słowacja
Start zawodów o godzinie 08.30

zobacz więcej >

Ferie z filmem w szkole

Gimnazjum nr 1 w Zakopanem ,
Centrum Edukacji Obywatelskiej i Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
zapraszają uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych na Ferie z filmem w bibliotece w szkolnym kinie
Interesujące filmy dla młodzieży, dyskusje, - czyli edukacja przez film.
Serdecznie zapraszamy do udziału.

Szkoły ponadpodstawowe

Film pt. „Tysiąc razy silniejsza

Termin: 16.02.2012 godz.16

 reż. Peter Schildt

Szwecja 2010, 85'

Signe to cicha i refleksyjna 15-latka. Ma najwyższe oceny i nie sprawia żadnych problemów ani w klasie, ani poza nią. To taki typ dziewczyny, na którą zawsze można liczyć, ale której nie będzie się pamiętać po kilku latach. Nie jest jednak popularna, nie przewodzi grupie, trzyma się raczej na uboczu i obserwuje to, co się dookoła niej dzieje. W szkole wiodą prym najlepiej ubrane i najbardziej przebojowe dziewczyny oraz... chłopcy. Tym ostatnim wszystko uchodzi na sucho. Nie muszą sprzątać pracowni, odrabiać lekcji, dostają większe porcje w stołówce i są uwielbiani przez nauczycieli. Wszystko zmienia się, kiedy do klasy przychodzi nowa uczennica, Saga. Niezwykle silna, pewna siebie i do bólu szczera. Nie przestrzega niepisanych zasad i ma za nic kodeks, którym posługują się zarówno nauczyciele, jak i uczniowie. Dzięki niej bardzo szybko życie szkolne zaczyna się zmieniać. Jednak pewnego dnia wydarza się coś, czego nikt nie przewidział i sytuacja wymyka się spod kontroli

Film pt. „Szkoła z blachy”

Termin: 16.02.2012 godz.17.30

Reżyseria:Katarzyna Tekiem, Tomasz Michalczewski

Rok produkcji:2010

Tematyka filmu:

edukacja prawa człowieka

Głównym celem nakręcenia filmu "Szkoła z blachy" było stworzenie atrakcyjnego i rzetelnego materiału edukacyjnego. Powstała ciepła opowieść o tym, jak ważne jest prawo do edukacji i relacje panujące między uczniami, uczennicami a kadrą pedagogiczną. Film pokazuje codzienność w dzielnicy nędzy z perspektywy małej szkoły, która mimo tego, że jest zrobiona z blachy falistej dla wielu jest miejscem bezpiecznym, fascynującym. To miejsce przyjaźni całej społeczności szkolnej, zabawy, walki o lepsze życie. Obraz pokazujący pedagogów z powołania.

Film pt. „Krokodyle z przedmieścia”

Termin:20.02.2012 godz.16

Autor: Christian Dieter

Czas:98 min

Rok prod 2009

Tematyka: dyskryminacja, niepełnosprawność

Dziesięcioletni Hannes wychowuje się tylko z mamą. Jego największym marzeniem jest przyłączenie się do gangu "Krokodyli", do którego należą jego rówieśnicy. Musi jednak wcześniej przejść próbę. Ta okazuje się jednak niebezpieczna dla jego życia... Z opresji ratuje go Kai, który przeprowadził się na przedmieścia wraz z rodzicami. Chłopiec również marzy o tym, by stać się jednym z Krokodyli. Jednak fakt, że jeździ na wózku, początkowo sprawia, że dzieciaki go nie akceptują. Sytuacja się zmienia, kiedy Kai wchodzi w posiadanie informacji o prawdziwym gangu, który napadł na okoliczny sklep. Jego wiedza może pomóc Krokodylom rozwiązać zagadkę i przekonać się, że niepełnosprawni są sprawni.

 

Film pt.Nigdzie w Europie”       

Termin: 20.02.2012 godz.17.45

Film dokumentalny

Produkcja: Polska, Niemcy

Rok produkcji: 2009

Film opowiada o losach czeczeńskich uchodźców w różnych krajach Europy. Zdjęcia przez ponad rok realizowano w Polsce, Austrii, Niemczech, na Ukrainie, Litwie i w Rosji. „Nigdzie w Europie" jest polsko-niemiecką koprodukcją, która została dofinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, niemiecką telewizję 3Sat oraz Telewizję Polską. Producenci filmu to Metro Films (Polska) i Time Prints (Niemcy).

Szkoły podstawowe

Temat : Magiczny ogród dziecięcej wyobraźni

Bezpiecznie, ciekawie, na wesoło, bez przemocy !!!!!!

Film pt. SHREK trzeci

Termin: 13.02.2012 godz. 10

czas trwania:1 godz. 33 min.gatunek:Animacja, Familijny, Komedia

premiera: 29 czerwca 2007 (Polska) 6 maja 2007 (Świat)

produkcja:USAreżyseria:Chris Miller

scenariusz:Peter S. Seaman, Jeffrey Price  

Historii zielonego ogra ciąg dalszy. Ojciec Fiony zaakceptował ostatecznie swojego zięcia, zdecydował nawet, że Shrek i Fiona mają pełnić obowiązki panującej pary królewskiej. Oboje nie czują jednak się w tej roli najlepiej, a Shrek z miłą chęcią wróciłby na swoje bagno. Król postanawia więc, że jeśli odnajdą następcę tronu, który obejmie rządy i godnie ich zastąpi, będą mogli opuścić królestwo i żyć własnym życiem. Odpowiednim kandydatem na króla jest siostrzeniec królowej Lilian, książę Artie.

 

Film pt. Niania i wielkie bum

Termin: 23.02.2012 godz. 10

czas trwania:1 godz. 49 min.gatunek: Familijny, Fantasy, Komedia

premiera: 28 maja 2010 (Polska) 24 marca 2010 (Świat) 

produkcja: Francja, USA, Wielka Brytania

reżyseria: Susanna White

scenariusz:Emma Thompson

Akcja filmu rozgrywa się sto lat po wydarzeniach z "Niani". Obdarzona magicznymi umiejętnościami niania (Emma Thompson) opiekuje się dziećmi pochodzącymi ze wsi i miasta, które zostały ewakuowane podczas II wojny światowej.

zobacz więcej >

Koncert Gwiazd

Zapraszamy na ekskluzywny koncert dwóch wirtuozów, wybitnych muzyków koncertujących w najlepszych salach całej Europy – Vadim Brodski i Janusz Olejniczak zagrają razem w Zakopanem – 25.02.2012 w Hotelu Belvedere...

W programie wieczoru niespodzianki - oprócz klasycznego repertuaru na skrzypce i fortepian i brawurowych popisów wirtuozowskich, znajdą się także hity Beatlesów i żarty muzyczne przygotowane specjalnie na ten wieczór.

Program;
L.van Beethoven – Sonata  „Wiosenna” na skrzypce i fortepian – cz 1
W.A. Mozart – Sonata e-moll – na skrzypce i fortepian cz 1
H. W. Ernst – „Ostatnia róża lata”
F. List – „ Walc Mefisto”
V. Brodski W. Malicki – „Żart muzyczny”
Beatles: 4 piosenki
V. Monti – „Czardasz”

Bilety do nabycia w:

Biurze Promocji Zakopanego
ul. Gen. Galicy 8
pon. 9.00-17.00, wt-pt 8.00-16.00

Zapraszamy!


World Snow Day 2012 w Zakopanem

Miasto Zakopane - Kandydat do organizacji Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym w 2017 roku, wraz z Polskim Związkiem Narciarskim, Tatrzańskim Związkiem Narciarskim i Akademickim Związkiem Sportowym Zakopane, przygotowuje się do organizacji wielkiej imprezy rodzinnej World Snow Day, która odbędzie się w Zakopanem 22 stycznia 2012 roku.

World Snow Day, czyli Światowy Dzień Śniegu, jest częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), zatytułowanej „Bring Children to the Snow”, mającej na celu promowanie nie tylko zabawy na śniegu, ale również edukacji związanej ze śniegiem. Podczas ostatniego Kongresu FIS, który odbył się w 2010 roku w tureckiej Antalyi, podjęto decyzję o ustanowieniu Światowego Dnia Śniegu. Będzie się on odbywał co roku, w tym samym dniu w wielu miastach na świecie. Na pierwszą edycję World Snow Day Międzynarodowa Federacja Narciarska wybrała 22 stycznia 2012 jako dzień wspólnego świętowania.

W roku 2012 World Snow Day zostanie zorganizowany w 39 krajach Europy i świata, łącznie odbędzie się 225 imprez! Obchody World Snow Day odbędą się m.in. w Austrii, Kanadzie, Estonii, Finlandii, Niemczech, Włoszech, Kazachstanie, Norwegii, Słowenii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Indiach w Chinach. Jednym z głównych punktów na mapie World Snow Day jest Polska i Zakopane.


CZYM JEST WORLD SNOW DAY?

World Snow Day to nie tylko zabawa, ale także forma edukacji i nauki. Podczas tego dnia będziemy promować: Środowisko - chcemy aby nasz dzieci dorastały w trosce o naturę i od najmłodszych lat kształtowały w sobie postawę proekologiczną, która może w przyszłości zapobiegać nadmiernemu ubytkowi śniegu i zbyt szybkiemu topnieniu lodowców. Zdrowie - korzyści zdrowotne wynikające z uprawiania sportów zimowych są oczywiste i powszechnie znane. Chcemy zrobić wszystko, by zachęcić dzieci do wyjścia z domów i odkrywania przyjemności z zabaw na śniegu. Bezpieczeństwo - dołożymy wszelkich starań, aby zarówno dzieci, jak i rodzice nauczyli się „Dekalogu FIS”, czyli 10 podstawowych zasad poruszania się na stokach narciarskich, co jest bardzo istotne dla bezpiecznego uprawiania sportów zimowych.
Motto World Snow Day: EXPERIENCE, EXPLORE, ENJOY! - DOŚWIADCZAJ, ODKRYWAJ, BAW SIĘ! Experience – sposób na wspaniałe wspomnienia i inspiracje związane ze śniegiem. Explore – szansa odkrycia czegoś nowego. Enjoy – czas na zabawę.
 
EXPERIENCE - DOŚWIADCZAJ

W Zakopanem World Snow Day będzie miał wyjątkowy charakter. Dzięki przychylności AZS Zakopane udało nam się połączyć obchody Światowego Dnia Śniegu ze słynnym Memoriałem im. Kornela Makuszyńskiego, czyli popularnymi zawodami „Koziołka Matołka”. Choć śnieżne miasteczko stanie dopiero w niedzielę pod Średnią Krokwią, świętowanie Światowego Dnia  Śniegu będzie twało przez cały weekend 21-22 stycznia 2012 r.! Podczas zakopiańskich obchodów na naszych najmłodszych czeka mnóstwo atrakcji. Młodzi zawodnicy będą mogli spróbować swoich sił w zawodach sportowych w pięciu dyscyplinach – narciarstwie zjazdowym, snowboardzie, narciarstwie biegowym, skokach narciarskich oraz w łyżwiarstwie.
 
PROGRAM  ZAWODÓW Memoriału im. Kornela Makuszyńskiego

21 styczeń 2012 /sobota/ Polana Szymoszkowa
10.30    start dziewczynek slalom roczników 2003 - 2008
11.00    start chłopców slalom roczników 2003 – 2008
11.30    start dziewczynek  slalom roczników 2001 – 2002
12.00    start chłopców slalom roczników 2001 - 2002
12.30    start dziewczynek i chłopców w snowboardzie roczników 2004, 2003,  2002, 2001
22 stycznia 2012 /niedziela/ wybieg średniej skoczni/skocznia HS 15
10.30    biegi  roczników 2001, 2002
11.00    biegi roczników 2003, 2004, 2005
11.30    biegi roczników 2006, 2007, 2008
12.00    skoki roczników 2001, 2002
12.30    skoki roczników 2003, 2004, 2005
22 styczeń 2012 /niedziela/ tor łyżwiarski COS
16.00    start na dystansie 50m roczników 2003, 2004, 2005
16.30    start na dystansie 100m roczników 2001, 2002 
 
EXPLORE – ODKRYWAJ

W wiosce festiwalowej znajdzie się również miejsce na sekcję edukacyjną, w której naszymi Partnerami są TPN, TOPR oraz SITN.

Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego przygotowało zestaw zabaw i konkursów  dla dzieci, młodzieży i opiekunów. Przy stoisku TPN można będzie m. in. poznać historię śnieżynki, zobaczyć jak wygląda pod szkłem powiększającym i pod mikroskopem, narysować oglądany obraz i wyciąć swoja śnieżynkę z papieru, dowiedzieć się o zachowaniu zwierząt zimą, zobaczyć krótkie filmy o zwierzętach, przygotować do występu na scenie Teatrzyku Fioletowy Krokus, wygrać upominek biorąc udział w konkursie wiedzy o zimowych tajemnicach Tatr.

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego będą informować jak ważne jest bezpieczeństwo na stoku, używanie kasków oraz kontrolowanie własnej prędkości w czasie jazdy na nartach, pokażą nam również jak powinniśmy zachować się w trakcie wypadku. Chętni będą mogli uczestniczyć w poszukiwaniach przy użyciu detektora lawinowego.

Bardzo miłą niespodziankę sprawiło nam Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa, które zgodziło się na zorganizowanie DNIA OTWARTEGO SITN „Bezpiecznie na narty z instruktorem PZN“, właśnie w terminie w którym przypada Światowy Dzień Śniegu! Darmowe lekcje jazdy na nartach odbędą się na terenie całego kraju (szczegółowa lista szkół znajduje się na stronie www.sitn.pl) W ramach akcji Szkoła Narciarska "Strama Nosal" będzie prowadziła szkolenia dla dzieci w dniu 22 stycznia 2012 r. w godzinach od 15 do 17. Szkoła przygotuje ogródek szkoleniowy dla dzieci, animacje oraz różne nagrody. W śnieżnym miasteczku pod Średnią Krokwią będą szkolić instruktorzy delegowani ze szkoły narciarskiej HSI Harenda oraz SKI-TATRY Szymoszkowa. 

Wspólnie z SITN swoje stoisko będzie miała Małopolska Policja, która zorganizuje konkurs wiedzy dla naszych uczestników, dzieci będą mogły otrzymać „paszport bezpiecznego turysty“ oraz sfotografować się z misiem Inspektorem Wawelkiem.
ENJOY – BAW SIĘ!!!


Podczas zakopiańskiego festiwalu śniegu najważniejsze będzie Śnieżne Miasteczko
World Snow Day, w którym na scenie zabawę prowadzić będą profesjonalni animatorzy, dzieci będą mogły uczestniczyć we wspólnej rozgrzewce, będą mogły obejrzeć występy zakopiańskich zespołów, wziąć udział w scence rodzajowej przygotowanej przez TPN, czy też złożyć życzenia swoim babciom i dziadkom. Nasze miasteczko odwiedzić ma również Walter Hofer – Dyrektor Pucharu Świata w Skokach Narciarskich, jak również czołówka skoczków Pucharu Świata. Na terenie miasteczka dzieci będą mogły wspólnie z naszymi wolontariuszami ulepić bałwana, rzucać śnieżkami do celu, uzyskać piękny, bezpieczny śnieżny malunek na twarzy.  W chwili wolnej od zawodów, edukacji oraz zabawy zapewnimy naszym uczestnikom ciepłą herbatę i słodkie przekąski. 
Podczas imprezy uczestnicy otrzymają specjalne karteczki na których będą mogli zbierać pieczątki EXPERIENCE, EXPLORE, ENJOY i uzyskać całe motto Światowego Dnia Śniegu!
 
 
PROGRAM OBCHODÓW WORLD SNOW DAY W ZAKOPANEM
22 STYCZNIA 2012
MIASTECZKO POD ŚREDNIĄ KROKWIĄ

10.00 – otwarcie oficjalne WSD – Pan Mariusz Koperski Zastępca Burmistrza oraz   Pan Walter Hofer – Dyrektor Pucharu Świata w Skokach Narciarskich
10.15 – rozgrzewka sceniczna przed zawodami
10.30 -  rozpoczęcie zawodów Memoriału im. Kornela Makuszyńskiego 
11.00 – rozpoczęcie programu scenicznego – scenka Teatrzyku Fioletowy Krokus „Przygody koziołka mądrali na zimowej w Tatrach hali”, z udziałem dzieci z Kółka Przyrodniczego
11.30 – zespół góralski „Mały Giewont”
11.50 – Koncert życzeń dla Babci i Dziadka
12.00 – scenka Teatrzyku Fioletowy Krokus „Szussss...czyli wiosenna historia spotkania narciarza wysokogórskiego z mieszkańcami doliny” z udziałem ochotników
12.20 – Gość specjalny
12.35 – zespół Turliki
12.50 – Koncert życzeń dla Babci i Dziadka
13.00 – rozdanie nagród
13.40 – Czas dla fotoreporterów
14.00 – Podziękowania współorganizatorom oraz sponsorom
14.30 – Zakończenie
Uwaga! Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany w programie.

zobacz więcej >

BMW Zakopane Snow Polo 2012

W pierwszy weekend lutego na terenie Dolnej Równi Krupowej w Zakopanem rozegrana zostanie impreza z cyklu polo na śniegu pod nazwą BMW Zakopane Snow Polo. To piąta edycja tych widowiskowych zawodów, która odbywa się w Polsce w ramach programu rozgrywek Central European Polo Association. Polo to gra rozgrywana konno (zazwyczaj) na trawie przez dwie, czteroosobowe drużyny, których gracze dążą do umieszczenia w bramce przeciwnika białej, drewnianej kuli wielkości pomarańczy, używając do tego długich kijów, tak zwanych malletów. Wiele z modnych kurortów górskich, organizuje również rozgrywki zimą: na śniegu gra wygląda analogicznie do klasycznej, letniej odmiany, z wyjątkiem... piłki, która siłą rzeczy nie może być biała - zazwyczaj jest jaskrawo pomarańczowa, nieco większa i gumowa.
Od ponad 20 lat turnieje polo na śniegu, organizowane najpierw tylko w szwajcarskim St.Moritz, obywają się w najmodniejszych kurortach zimowych, takich jak Kitzbuehel, Livigno, Megève, Aspen, Bariloche. Ze względu na swoją estetykę, profil sportowy i ekskluzywny charakter, są jedną z większych atrakcji sezonu zimowego w narciarskich resortach. Zakopane jest siódmym miastem na świecie, w którym organizowane jest tak prestiżowe wydarzenie jak BMW Zakopane Snow Polo.
W tegorocznym turnieju BMW Zakopane Snow Polo wezmą udział cztery drużyny złożone z najlepszych zawodników polskich i europejskich. Zostaną rozegrane dwa mecze.
 
BMW Zakopane Snow Polo 2012
Planowany program

2.02. CZWARTEK
12.00 Oficjalna rozgrzewka
3.02. PIĄTEK
12.00 Mecze Eliminacyjne
21.00 Players Party
4.02. SOBOTA
12.00 Oficjalne otwarcie turnieju
15.00 Mecze półfinałowe
5.02. NIEDZIELA
11.30 Parada ulicami Zakopanego (do potwierdzenia w późniejszym terminie)
12.00 Mecze finałowe
15.00 Dekoracja


1 2 3 4 Ostatnia >

Copyright 2010-2016